79032298 3119716488073476 7995294810795671552 N

Selektor kadetske rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Toni Čolina danas je obavio popis rukometaša na koje će računati u nadolazećem periodu.

Među njima je i jedan naš igrač iz Višegrada– Đorđe Racković iz RK ”Višegrad” .

Nakon prvog kontrolnog okupljanja u Zavidovićima, proteklog vikenda, sljedeće okupljanje planirano je u Bugojnu 8.decembra.

Kadetska reprezentacija okupit će se u Bugojnu, a dva dana kasnije putuje u Skoplje, gdje će sudjelovati na turniru kojem je domaćin Rukometni savez Sjeverne Makedonije.

Na popisu se nalaze sljedeći rukometaši: Ivan Matić Čapljina, Adnan Kurtović- Bosna Visoko, Danis Kovačević- Krivaja Zavidovići, Zoran Radić- Borac Banja Luka, Luka Đorđević- Lokomotiva Brčko, Alan Mujkanović- Maglaj, Nemanja Peštić- Jedinstvo Brčko, Miličević Dušan- Sloga Doboj, Ivano Pavlović – Izviđač Ljubuški, Adnan Jamaković- Bosna Visoko, Berin Keso- Bosna Visoko, Luka Perić- Borac Banja Luka, Azer Musić- Gračanica, Luka Bubalo- Izviđač Ljubuški, Hamza Karavdić- Bosna Visoko, Fran Pavlović -Izviđač Ljubuški, Tarik Velić- Gorenje Slovenija, Đorđe Racković- Višegrad, Marko Kos- RK Kozara Mlijeko Produkt Kozarska Dubica, Edvin Dželilović- Gračanica, Faris Raonić- Slavija, Bekir Čordalija- Vogošća, Adi Klopić- Konjuh Živinice, Milan Đurđević- Sloga Doboj, Pirić Bakir Sloboda Tuzla.

Zahvaljujući angažmanu Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, osigurana je i nova oprema za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Na turniru u Skoplju pored reprezentacije BiH učešće će uzeti i reprezentacije Čilea, Bugarske, Srbije i Sjeverne Makedonije kao domaćin turnira.

Raspored utakmica i satnica turnira:

10.12.2019. utorak:

17:00 – Sjeverna Makedonija 2 – Bugarska
19:00 – Bosna i Hercegovina – Čile
20:30 – Sjeverna Makedonija 1 – Srbija

11.12.2019. srijeda:

09:00 – Sjeverna Makedonija 2 – Čile
11:00 – Srbija – Bugarska
13:00 – Sjeverna Makedonija 1 – Bosna i Hercegovina
17:00 – Čile – Bugarska
19:00 – Srbija – Bosna i Hercegovina
20:30 – Sjeverna Makedonija 1 – Sjeverna Makedonija 2

12.12.2019. četvrtak:

16:00 – Sjeverna Makedonija 2 – Srbija
18:00 – Bosna i Hercegovina – Bugarska
20:00 – Sjeverna Makedonija 1 – Čile

13.12.2019. petak:

09:00 – Srbija – Čile
11:00 – Bosna i Hercegovina – Sjeverna Makedonija 2
12:30 – Sjeverna Makedonija – Bugarska