Fudbaleri Famosa su danas na svom terenu teškom mukom savladali višegradsku Drinu sa 2:1 u meču 28. kola drugoligaškog “Istoka”.

Odigrao je Famos jednu od skromnijih utakmica na svom terenu ove sezone, ali su na kraju ipak na “suvi” kvalitet ostvarili pobjedu u ovom meču. I jedni i drugi su imali po jednu veliku šansu u prvom poluvremenu. Na jednoj strani je Vitković bio u sjajnoj šansi za postizanje pogotka, ali je odbrana Drine uspjela nekako da izbaci loptu u korner, a na drugoj strani je Dušan Remić sjajno zaustavio 1 na 1 situaciju.

Do gola ipak prvi stižu gosti. Igrala se 39. minuta Đorđe Okuka je ostao usamljen na lijevoj strani, mnogi su za trenutak pomislili da je ofsajd, no sudije nisu ništa pokazale, i Okuka je zatresao mrežu Remića i za rezultat prvog poluvremena.

Pokušavao je Famos, imao je prividnu terensku inicijativu, ali nije bilo mnogo prostora da se ugrozi gol Miloša Ajdera. Ipak u 63. minutu i to uspjevaju. Vitković je izveo slobodan udarac, lopta je prošla kroz šumu nogu, Ajder je nespretno i nespremno reagovao i odbio je u gol za izjednačenje.Nakon te situacije ponovo ima sjajnu šansu za postizanje gola. Famos je krenuo po sva tri boda što je ostavilo mnogo prostora nazad, Markovićev šut je ponovo odlično zaustavio Dušan Remić, a zatim uspio da se digne i stigne loptu ispred gol crte prije drugog igrača Drine.

I onda u 86. minutu Famos stiže do gola i pobjede. Miroslav Bjelica je fauliran na tridesetak metara od gola. Famos je to brzo izveo. Srđan Vitković je sa lijeve strane uputio loptu ka šesnaestercu, Đorđe Močević je maestralno propustio loptu za kapitena Ćehu, koji rutinski rješava tu situaciju. Uzalud su bili protesti gostujućih igrača koji su zamjerali sudiji Vukoviću što je dopustio da se tako brzo izvede prekid, a rezultat toga je crveni karton za Nebojšu Sekulića, koji je prvo dopio žuti, a odmah poslije toga i direktan crveni karton.

Nakon toga smirilo se stanje na terenu, i Famos je priveo kraju utakmicu pobjedom od 2:1.

FK FAMOS – HE 2:1 (0:1)