IZ GORAŽDA SA POBJEDNIČKOM ZASTAVOM

Utakmica 11 kola odbojkaške Premijer lige BiH između goraždanki i višegrađanki završena je pobjedom višegrađanki sa 3:2. Po setovima 31:33, 25:23, 23:25, 25:27 i 6:15. Utakmica je trajala dva i po sata i bila je puna neizvjesnosti i preokreta. Dovoljno je pogledati rezultat prva četiri seta koji su završeni na razliku. Domaće igračice su silovito otvorile utakmicu i sredinom prvog seta vodile sa četiri poena razlike ali kako se set bližio kraju to su višegrađanke pritiskale i na iskustvo dobile prvi set u kojem su i domaće imale set loptu. U drugom i trećem setu bilo je takođe neizvjesnosti ali su ih dobile ekipe koje su bile u vodstvu većin dijelom seta. U četvrtom setu višegrađanke silovito stvaraju razliku i povele su 7:1 ali su domaće pristigle i povele. Kad su višegrađanke povele sa 20:16 svi su mislili da je pitanje sa koliko će razlike dobiti taj set i utakmicu. Takođe su višegrađanke imale 24:21 ali i to im nije pomoglo da cijeli plijen ne odnesu Višegrad. U dramatičnoj završnici domaće igračice rješavaju set u svoju korist i izjednačuju rezultat. U petom setu igrao je samo jedan tim-višegrađanke i koje osvajaju set sa 15:6 i kući nose dva boda i šestu pobjedu u deset odigranih utakmice. Ovim višegrađanke imaju odnos 6:4 u korist pobjeda. Sedamnaest osvojenih bodova sasvim je dovoljno za sredini tabele i miran zimski odmor.