Košarkaši Prijedora slavili u Višegradu

Košarkaši Varde poraženi su na domaćem terenu od ekipu Prijedora sa 63:52 u okviru 5. kola Prve lige Republike Srpske.

Košarkaši Prijedora stigli su do važne pobjede u Višegradu predvođeni Bilanovićem. Gosti su od samog početka imali prednost, a Varda je samo kratko preuzela vođstvo sredinom druge četvrtine. U trećem dijelu Prijedor odlazi na 44:34, ali domaći prilaze na -3 i tako ulaze u zadnji period. Varda je prišla n 49:48, a onda šest minuta nije dala koša, gosti su otišli na +12 i riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji na meču bio je Bilanović sa 20 poena, dok je na drugoj strani Stanimirović postigao 18, a Sudžum 16 poena. Nakon ovog kola Prijedor ima skor od četiri pobjede i jednog poraza, a Varda tri pobjede i dva poraza.