Premijer privremenih institucija u Prištini Avdulah Hoti je obavestio je Ričarda Grenela da ne može da prisustvuje sastanku 27. juna u Beloj kući, zbog situacije nastale zbog podnošenja predloga optužnice za ratne zločine protiv predsednika Kosova Hašima Tačija i još devet osoba.
Due to the new developments in Prishtina as a result of the indictment submitted by the Specialized Prosecutor's Office, I have to return to my country to deal with the situation.
I informed Ambassador Grenell that I could not attend the June 27 meeting at the White House.— Avdullah Hoti (@Avdullah) June 25, 2020
„Zbog novih dešavanja u Prištini zbog optužnice koju je podnelo Specijalno tužilaštvo, moram se vratiti u svoju zemlju da se bavim tom situacijom. Obavestio sam ambasadora Grenela da ne mogu da prisustvujem sastanku 27. juna u Beloj kući“, objavio je premijer privremenih kosovskih institucija na svom Tviter nalogu.