Zanimljiva utakmica u Foči. Gosti su sa ivice ambisa stigli do pobjede i do nova dva boda. Domaćinu ostaje utjeha što su favorizovanom gostu pružili snažan otpor i osvojili bod koji će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

Prva dva seta prošla su u apsolutnoj dominaciji Fočaka, koji su bili bolji u svim elementma igre, naročito u bloku i servisu. Uz to, gosti su pravili veći broj grešaka u fazi napada, pa je na semaforu stajalo 2:0 poslije nepunih sat vremena igre.

I treći set je tekao u istom ritmu sve do 18:14, kada se bude gosti, odličnim individualnim potezima Perišića i Marinkovića se vraćaju u igru, te furiozno preokreću i privode set kraju. U četvrtom dijelu igre Bijeljinci su rutinski odradili posao i siglo do 2:2.

Peti set donosi neizvjesnost do promjene strana i rezultata 8:7. Nakon toga gosti dodaju gas odlaze na tri poena preednosti i manje-više rutinski meč privode kraju. Poslednju prijetnju domaća ekipa je uputila kada se primakla na 13:12, ali više od toga nisu mogli.

Domaćinu ostaje veliki žal za propuštenom prilikom da ostvare maksimaln pobjedu, ali i ovaj osvojeni bod Matoviću, Vukoviću i drugovima će puno značiti u borbi za opstanak u premijerligaškom društvu. Gosti će svakako kući otići zadovoljni zbog preokreta i pobjede, iako malo razočarani jer su u ovom meču planirali osvajanje sva tri boda.

Foča, 02.12.2016

Premijer liga BiH, 8. kolo,

OK ’’Maglić’’ (Foča) – OK ’’Radnik’’ (Bijeljina) 2:3 (25:22; 25:20; 21:25; 17:25; 12:15)

Sportska dvorana: Gradska dvorana

Gledalaca: oko 250

Prvi sudija: Zdravko Jakiša (Čapljina), Drugi sudija: Nikola Kozić (Ljubinje), Delegat-kontrolor: Adem Rožajac (Hrasnica)

OK ’’Maglić’’: Matović D., Matović M., Prodanović, Tomić, Mališ, Kuzmanović, Todić, Bjelogrlić, Vrećo, Vuković, Radić, Mićević , Trener: Milan Matović

OK ’’Radnik’’: Delić, Balaban, Đurić, Jokanović Perišić, Toromanović, Stanišić, Jocić, Milićević, Marinković, Ćulibrk, Janjičić, Trener: Darko Manojlović