2020437 Litvanijasrbija 02 Ff
Booking.com

Srbija je dobila rivale na žrebu Lige nacija u Amsterdamu.

Orlovi definitivno nisu imali sreće i dobili su najtežu grupu u okviru divizije B.

Na megdan orlovima će , Turska i Mađarska.Rusi su definitivno u velikom usponu u poslednje dve godine.

Na Mundijalu u njihovoj zemlji pre dve godine, prijatno su iznenadili fudbalski svet plasmanom u četvrfinale i pre svega sjajnim igrama koji su pružili.U osmini finala izbacili su velikog favorita Španiju nakon izvođenja jedanesteraca a na isti ispali su od Hrvatske u četvrfinalu.

U kvalifikacijama za EP takođe su bili ubedljivi, i zajedno sa prvoplasiranom Belgijom bez problema se plasirali na kontinentalni šampionat.Turska igra promenljivo, na prethodnom Mundijalu nisu učestvovali,ali su zato zablistali u prethodnim kvalifikacijama i kao prvoplasirani zajedno sa Francuskom plasirali se na EP.

Kod njih je uglavnom loša atmosfera u selekciji bila problem, ali kvalitet definitivno poseduju.Mađarske dugo nije bilo na fudbalskoj mapi,ali poslednjih polako se vraćaju.

Plasirali su se na EP 2016 , što je prvo veliko takmičenje na kojem su učestvovali nakon 30 .

Za Rusiju 2018 nisu se kavalifikovali dok će za predstojeće EP igrati baraž prvo sastati sa Bugarima, a potom i sa pobednikom meča Island – Rumunija ukoliko uđu u finale.

Napredak je očigledan i više niko ne može da računa na sigurne bodove protiv nekad čuvene “lake konjice”

Izabranike Ljubiše Tumbakovića definitivno očekuju težak zadatak.

LIGA NACIJA B

GRUPA 1: Rumunija, Severna Irska, Norveška, Austrija

GRUPA 2: Izrael, Slovačka, Škotska, Češka

GRUPA 3: Mađarska, Turska, SRBIJA,

GRUPA 4: Bugarska, Republika Irska, Finska, Vels

LIGA NACIJA A

GRUPA 1: Poljska, , Italija, Holandija

GRUPA 2: Island, Danska, Belgija, Engleska

GRUPA 3: Hrvatska, Švedska, Francuska, Portugal

GRUPA 4: Nemačka, Ukrajina, Španija, Švajcarska

LIGA NACIJA C

GRUPA 1: Azerbejdžan, Luksemburg, Kipar. Crna Gora

GRUPA 2: Jermenija, Estonija, Severna Makedonija, Gruzija

GRUPA 3: Moldavija, Slovenija, FS. tzv. Kosovo, Grčka

GRUPA 4: Kazahstan, Litvanija, Belorusija, Albanija

LIGA NACIJA D

GRUPA 1: Malta, Letonija, Andora, Farska ostrva

GRUPA 2: San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar

Srbija će na žrebu biti u drugom šeširu i neće moći da bude u grupi sa Škotskom, Norveškom i Finskom.

Zato će za rivale iz prvog šešira da dobije jednog između Rusije, Austrije, Velsa ili Češke, u trećem Slovačku, Tursku, Republiku ili Severnu Irsku, a iz četvrtog Bugarsku, Izrael, Mađarsku ili Rumuniju.

UEFA je napravila nekoliko promena i umesto 12 reprezentacija u četiri Lige nacija biće 16, zbog čega su profitirala Hrvatska i Nemačka i ostale u A diviziji, iako su zauzele poslednje mesto u grupi, iza Engleske i Španije, odnosno Holandije I Francuske.

Utakmice grupne faze igraće se u septembru, oktobru i novembru, a plej-of sve četiri grupe Lige nacija u martu 2021.

Liga nacija A:

Prvi šešir: Portugal, Holandija, Engleska, Švajcarska

Drugi šešir: Belgija, Francuska, Španija, Italija

Treći šešir: Bosna i Hercegovina, Ukrajina, Danska, Švedska

Četvrti šešir: Hrvatska, Poljska, Nemačka, Island

Liga nacija B:

Prvi šešir: , Austrija, Vels, Češka

Drugi šešir: Škotska, Norveška, Srbija, Finska

Treći šešir: Slovačka, Turska, Republika Irska, Severna Irska

Četvrti šešir: Bugarska, Izrael, Mađarska, Rumunija

Liga nacija C:

Prvi šešir: Grčka, Albanija, Crna Gora, Gruzija

Drugi šešir: Severna Makedonija, tzv. Kosovo, Belorusija, Kipar

Treći šešir: Estonija, Slovenija, Litvanija, Luksemburg

Četvrti šešir: Jermenija, Azerbejdžan, Kazahstan, Moldavija

Liga nacija D:

Prvi šešir: Gibraltar, Farska Ostrva, Letonija, Lihtenštajn

Drugi šešir: Andora, Malta, San Marino

Prethodno izdanje Lige nacija je predstavljao dodatni put ka Evropskomprvenstvu.

Reprezentacija Srbije je u premijernom nastupu u tom takmičenju zauzela prvo mesto u C ligi, ispred Rumunije, Crne Gore i Litvanije, i izborila je plasman u B ligu , a što je mnogo bitnije i baraž za EP koje će se održati u martu.

Srbija će u polufinalu 26. marta gostovati Norveškoj , a ukoliko trijumfuje četri kaxnije u odlučujućojutakmici dočekaće boljeg iz duela Škotska – Izrael.

Isto tako će i novi ciklus predstavljati dodatni put ka Svetskom prvenstvo 2022 godine

Iz kvalifikacija će se u Katar plasirati deset pobednika kvalifikacionih grupa, dok će deset drugoplasiranih igrati baraž. Njima će se priključiti dva najbolja pobednika grupa Lige nacija koja se nisu plasirala na SP kroz kvalifikacije ili ušli u baraž

Tih 12 reprezentacija formiraće tri grupe po četri ekipe, koje će igrati baraž mečeve za SP

Plasman u Katar izboriće pobednici grupa.

Kurir sport

Vezane objave