Booking.com

Rukometaši Hercegovine poklekli su već na startu ovogodišnjeg kup takmičenja. U prvom pretkolu odigranom večeras u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“ poraženi su od Višegrada rezultatom 24:30. Nevesinjci su se namjerili na igrački i organizaciono ojačanog rivala u odnosu na prvi dio sezone. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su u nastavku napravili seriju 10:2 koja je bila nedostižna za nevesinjsku ekipu. U redovima višegradske ekipe ubojiti su bili Racković i Vukojičić koji su zajedno postigli čak 23 gola. U nevesinjskom sastavu najefikasniji je bio Dragović sa osam golova.

Proljećni dio prvenstva u Prvoj ligi RS počinje 13. marta.

HERCEGOVINA – 24:30 (13:13)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Sudije: Ivanišević, Mavrak (Nevesinje). Sedmerci: Hercegovina 2(2), 4 (3). Isključenja: Hercegovina─2 min, – 6 min.

HERCEGOVINA: Ivanović (1), Dragović (8), Buha (3), Kovačević (1), Šarenac (1), Babić (5), Laketa, Zurovac (5), Vučić, Višnjevac, Kisić, Vučinić, Vujadinović, Vučić, Bratić, Zečević.

: V. Pecikoza, Lakić, D. Pecikoza, N. Vujić, M- Vujić, Đurić, Bošković, Baranac, L. Racković (2), Božić, Bojović (5), M. Vukojičić (10), Stjepanović, Đ. Racković (13), Šijaković.