Gačanke sigurne u Višegradu

Odbojkašice Gackog savladale su u Višegradu ekipu „He na Drini“ sa 3:0 (26:24, 25:16, 25:16) u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vicešampionke BiH stigle su do četvrte pobjede u prvenstvu i to nad povratnikom u elitni rang. Jedino neizvjesno je bilo u prvom setu, gdje su gošće vodile sa 17:14, da bi domaće stigle do izjednačenja, ali Gacko koristi svoju drugu set loptu za 26:24. U drugom setu gošće su bile ubjedljive i osvojile su ga sa 25:16. Ista situacija bila je i u trećem setu, kada su vodile sa 16:9, Višegrađanke su prišle na 16:14, ali nakon toga Gacko pravi seriju 9:2 i pobjeđuje sa 3:0.

Ovo je prvi poraz Višegrađanki nakon povratka u Premijer ligu, koje sada imaju tri pobjede i meč manje.