Fudbaleri Partizana savladali su Santa Klaru sa 2:0 (2:0) i plasirali se u grupnu fazu Lige konferencija

Praznik fudbala u Humskoj i to sa srećnim krajem! Partizan je u “meču sezone” uspeo da nadoknadi poraz iz prvog meča sa Azorskih ostrva, savlada Santa Klaru sa 2:0 (2:0) i tako se plasira u grupnu fazu prvog izdanja Lige konferencija!Lepo je danas biti navijač Partizana! Crno-beli su odigrali još jedan besprekoran meč, na vreme dali dva gola, perfektno zatvorili utakmicu, terali igrače Santa Klare na greške i nervozu i na kraju zasluženo slavili novu evropsku jesen u kojoj će vicešampion Srbije ambicije.

Sve ono što nije išlo “od nogu” crno-belima pre sedam dana, večeras se okrenulo u njihovu korist, a na delu se videla magija Saše Zdjelara! Iako nije bilo strelac, iako nije bio asistent sigurno je da “zlatni orlić” zaslužuje MVP nagradu posle 90 minuta atomskog fudbala.

Počelo je bajkovito, već posle pet minuta Partizan je poveo golom Nemanje Jovića nakon što je Marko Pereira odbranio šut Sejdube Sume, ali se ispostavilo da je reč o ofsajdu. Bio je sudija tada u pravu, ali i dvadesetak minuta kasnije kada je svirao penal crno-belima. Pas Lazar Markovića otvorio je put Sejdubi Sumi ka srcu protivničkog šesnaesterca, Gvinejac se lepo snašao i “naterao” Viljanuevu na naivnu grešku i faul, a glavni sudija je posle sugestije pomoćnika svirao penal koji je Rikardo Gomeš pretvorio u gol – 1:0.

Nije se dugo čekalo na drugi gol Partizana. Miloš Jojić je izveo najbolji prekid od kako se vratio u Humsku, prebacio loptu na drugu stativu gde je najviši bio Siniša Saničanin. Štoper crno-belih postigao je prvi gol u novom klubi za euforiju oduševljenja na stadionu. Pretila je Santa Klara u nastavku meča, pre svih Linkoln koji je puta testirao Aleksandra Popovića, najbolji pokušaj bio je krajem prvog poluvremena, ali je mladi golman Partizana bio na nivou. Kako je meč odmicao Saša Zdjelar je iskakao u prvi plan, a vezista srpskog kluba bio je nerešiva engima za sve Porgualce!

Progutao je Zdjelar kompletan tim Santa Klare, držao ih sve “u džepu” zatvorio sve prilaze golu i za duplo olakšao posao odbrani svog tima!
PARTIZAN – SANTA KLARA 2:0 (2:0)
Strelci: Gomeš 24p, Saničanin 27
Stadion Partizana, Beograd Sudija: Kreg Poson, Engleska

PARTIZAN (4-2-1-3): Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Jojić, Zdjelar- Suma – Marković, Jović, Rikardo

SANTA KLARA: Pereira – Ramos, Alfonso, Vilanueva, Mansur – Marita, Karvaljo – Linkoln – Patrik, Alano, Buldini