Arsenal team manager Arsene Wenger smiles during a press conference ahead of their Europa League group H soccer match against Red Star, in Belgrade, Serbia, Wednesday, Oct. 18, 2017. Arsenal will face Red Star on Thursday Oct. 19. (AP Photo/Darko Vojinovic)

U četvrtak navečer na programu su mečevi trećeg kola Lige Evrope, a nastupit će nekoliko regionalnih klubova.

Velika pažnja bit će usmjerena na okršaj albanskog Skenderbeua i Partizana iz Srbije, koji će igrati na gostovanju bez podrške svojih navijača.

Na beogradski stadion “Rajko Mitić” dolazi engleski velikan Arsenal, iz čijih redova poručuju kako žele protiv Crvene zvezde nastaviti seriju pobjeda, dok domaći kažu kako protiv “Topnika” ne idu s bijelom zastavom.

Hrvatski predstavnik Rijeka gostuje u Beču kod Austrije, dok makedonski Vardar dočekuje španski Real Sociedad.
Četvrtak

Grupa A: Astana – Maccabi Tel Aviv, Villarreal – Slavia Prag.

Poredak: Slavia 4, Villarreal 4, Astana 1, Maccabi 1.

Grupa B: Dinamo Kijev – Young Boys, Skenderbeu – Partizan.

Poredak: Dinamo Kijev 6, Young boys 2, Partizan 1, Skenderbeu 1.

Grupa C: Hoffenheim – Istanbul Basaksehir, Braga – Ludogorets.

Poredak: Braga 6, Ludogorets 4, Istanbul Basaksehir 1, Hoffenheim 0.

Grupa D: Austria Beč – Rijeka, Milan – AEK.

Poredak: Milan 6, AEK 4, Austria 1, Rijeka 0.

Grupa E: Atalanta – Apollon, Everton – Lyon.

Poredak: Atalanta 4, Apollon 2, Lyon 2, Everton 1.

Grupa F: Zlin – Kobenhavn, Sheriff – Lokomotiv Moskva.

Poredak: Lokomotiv 4, Kobenhavn 2, Sheriff 2, Zlin 1.

Grupa G: Hapoel Beer-Sheva – FCSB, Lugano – Plzen.

Poredak: FCSB 6, Viktoria 3, Hapoel 3, Lugano 0.

Grupa H: Crvena zvezda – Arsenal, BATE – Koeln.

Poredak: Arsenal 6, Crvena zvezda 4, BATE 1, Koeln 0.

Grupa I: Marseille – Vitoria, Konyaspor – Salzburg.

Poredak: Salzburg 4, Konyaspor 3, Marseille 3, Vitoria 1.

Grupa J: Zorya – Hertha, Ostersund – Athletic Bilbao.

Poredak: Ostersunds 6, Zorya 3, Athletic 1, Hertha 1.

Grupa K: Zulte Waregem – Vitesse, Nice – Lazio.

Poredak: Nice 6, Lazio 6, Zulte Waregem 0, Vitesse 0.

Grupa L: Vardar – Real Sociedad, Zenit – Rosenborg.

Poredak: Zenit 6, Real Sociedad 3, Rosenborg 3, Vardar 0.

Izvor: Al Jazeera i agencije